Великі тайни і загадки математики

понедельник, 8 апреля 2019 г.

  3 квітня відбулося засідання шкільного методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу.
Вчителі   відвідали відкритий урок фізики на тему "Вода чиста- чисте життя"(Вч.Болотіна О.Л.).Учні 10 кл презентували свої міні проекти:"Вода це сік життя","Чарівна краплина води","Вода-краса всієї природи". Даний урок відноситься до STEM уроку.  Також відвідали урок алгебри в 10 кл .Тема уроку "Тригонометричні функції" (Вч. Загурська Л.М.)Обговорили впровадження STEM освіти в навчально- виховний процес , результати олімпіади ІІІ етапу з математики, біології, географії.








суббота, 29 декабря 2018 г.


                                                     Підсумки 
                     ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад  
                   з предметів природничо -математичного циклу. 

За підсумками участі учнів нашої школи   - 28 дипломів .
      Отже команду ІІІ етапу будуть представляти такі учні:
Математика
-  Пустовий  Ярослав  Русланович , учень  8 класу  (вч.Болотіна О.Л.)
-  Іщенко Валерій  Миколайовича, учня 10 класу( вч.Загурська Л.М.) 
-  Бондар Катерина  Володимирівна  (вч.Болотіна О.Л.)
    
Біологія
-   Бондар Катерина Володимирівна  учениця 9 класу (вч.Скороход Р.М.) 

Географія
-  Бондар Катерина Володимирівна  учениця 9 класу(вч.Павлиш С.М.) 

Фізика  (вч.Болотіна О.Л.)
-  Бондар Катерина Володимирівна  учениця 9 класу
-  Іщенко Валерій Миколайович учень 10 класу

                  Хімія (вч.Скороход Р.М.) 
-  Бондар Катерина Володимирівна  учениця 9 класу

-  Інформаційні технології (вч. Співак С.О.)

-  Полчаніно  Нікіта Андрійович, учень 10 класу

понедельник, 19 февраля 2018 г.

Згідно плану роботи школи 20 лютого відбулося засідання вчителів природничо- математичного циклу .Тема засідання:"Підвищення якості навчальних досягнень шляхом впровадження   ІКТ у навчально- виховний процес".  На засіданні обговорено підсумки участі  учнів у ІІ та ІІІ турах олімпіад з базових дисциплін.Приємно   те що Бондар К.одержала диплом ІІ ступеня з фізики і біології, з математики -8 місце, Нефьодов Богдан -20 з 42. Результати цього року радують нас!.Присутні обговорили відкритий урок біології в 11 кл. Вчителі Бовкун І.М.  і Скороход Р.М. провели тиждень біології. Підвели підсумок цього тижня.Практичний психолог Абовян Н.І. дала поради щодо роботи з обдарованими та слабо встигаючими дітьми.

                               ДЕКАДА ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
Згідно плану роботи школи  з 4 грудня по 14 грудня проходить декада педагогічної майстерності з проблеми"Сучасний урок у школі". Вчителі школи діляться досвідом своєї роботи з колегами, молодими  спеціалістами, відвідують відкриті уроки. Такі уроки провели Несен Л.В,(урок математики в 3 кл) Коваль К.І(урок математики в 1 кл),  Загурська Л.М.,"Первісна" (11 кл алгебра) Болотіна О.Л."Трансформатор, його будова та принцип дії"(11 кл фізика), Скороход Р.М."Сульфатна кислота та її солі" (10 кл хімія)




Розгадування математичного кросворду


вторник, 28 ноября 2017 г.


8 кл.
Тема уроку: Площа прямокутника та квадрата, розв’язування компетентнісних задач

Мета:
·         систематизувати та поглибити знання учнів з обчислення площ прямокутника і квадрата, розширити  знання  учнів про практичне застосування знань з даної теми;
·         розвивати пізнавальну активність, логічне мислення учнів, їх кругозір,  увагу, спостережливість, формувати творчий підхід до вибору майбутньої спеціальності;
·         виховувати вміння працювати самостійно, позитивне ставлення до вивчення предмету, шанобливе ставлення до праці.
Тип уроку: урок-ділова гра
Обладнання: проектор, мультимедійна дошка, комп’ютери, монтажні рулетки, підготовлені бланки таблиць.

                                              - Теорія без практики мертва і безплідна,
                                                        практика без теорії неможлива.
                                                                             Рене Декарт
 Хід уроку
І.   Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вправа «Незакінчене речення»
·         Периметр прямокутника = …
·         Площа прямокутника = …
·         Периметр квадрата = …
·         Площа квадрата = …
·         a=5, b=8, S=?, P=?
·         a=6, S=?, P=?
·         Якими одиницями вимірювання площі зазвичай користуються для вимірювання площі:
·         квартири;
·         присадибної ділянки;
·         сільськогосподарських полів;
·         стадіону школи;
·         класної кімнати?
·         Що таке 1 ар?
·         2. Розвязування задач з практичним змістом
1.Для ремонту кімнати, яка має  форму квадрата виділили 42 м2 кавроліну.Чи вистачить матеріалу якщо периметр кімнати 24 м.
·         2 Вимірявши прямокутний коридор зясувалося що одна сторона 12м, а друга на 3 м менша. Скільки необхідно фарби для підлоги якщо на 1 м2 витрачається 120  грам фарби.
·         3 фанери випиляли квадрат . Як перевірити, що вирізаний чотирикутник є справді квадратом?(Вказівка. Повернути  чотирикутник на 90 і вставити в розріз, що утворився у фанері.)
·         Завдання для учнів з високим рівнем досягнень
·         З листа жерсті, що має форму гострокутного трикутника з стороною а=40 см і висотою ha  = 30 см, треба вирізати прямокутник площею S=192 см2  . Які розміри матиме прямокутник?
(Вказівка Розвязати систему  ху=192, у=4\3(30-х). відповідь х=24, у=8 або х=6 , у=32)
ІІІ.  Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
Поняття площі добре зрозуміле на рівні повсякденного досвіду: ми вимірюємо площу спортивного майданчика або садової ділянки, розраховуємо за площею кількість шпалер або килимового покриття для ремонту кімнати і т.д.
Спробуємо сьогодні застосувати ці знання на практиці.
ІV. Застосування знань, умінь і навичок
Завдання уроку
Попередньо учні класу поділилися на три групи: група «дизайнерів», група «інженерів-менеджерів» та група «інженерів-програмістів», які будуть працювати синхронно. Завдання груп: розробити проект дизайну, спланувати та обчислити витрати матеріалу та скласти кошторис для проведення ремонту кабінету директора.
Група-дизайнерів
Завдання.Отримати розміри кабінету директора та озвучити інформацію та дизайнерські рішення.
.Група інженерів- програмістів.
Завдання. Провести  розрахунок площ для визначення витрат матеріалу .
Група інженерів- менеджерів
Завдання.  Розрахувати кошторис  витрат на виконання ремонтних робіт .
Наступні етапи уроку виконуємо за покроковим алгоритмом.
Крок1.
Група «дизайнерів» інтер’єру вступає у гру першою. Для виконання функціональних обов’язків відряджаємо цю групу до кабінету директора. Дані вимірювань заносяться в підготовлену таблицю:

Основне приміщення
Двері 1
Вікно1
Перша кімната
Вікно2
Двері 2
Довжина






Ширина






Висота






Крок 2. Для решти двох груп – профорієнтаційна довідка.
Професія дизайнера інтер’єру
Розробка дизайну інтер’єру починається з складання дизайн-проекту — комплекту документів, що описують функціональні та дизайнерські задуми, в яких містяться креслення приміщення і опис всіх деталей майбутнього інтер’єру, включаючи оздоблювальні матеріали і розташування комунікацій. У проекті присутнє технічне завдання, в якому описані всі вимоги та побажання замовника.
Спочатку проводяться заміри приміщення, після чого розробляються ескізи. На цьому етапі дизайнер пропонує замовнику декілька варіантів планування з розподілом основних функціональних зон і розстановкою меблів. Так як 3D-моделювання — трудомісткий процес, то на етапі попереднього планування детальні тривимірні моделі розробляються тільки після узгодження із замовником.
Після затвердження розміщення зон розробляються проектувальні креслення електричних дротів і планується розташування електроприладів  та подаються відомості про замовлені матеріали в предметах меблів і декору.
Наступним етапом є реалізація запланованих робіт. На цій стадії дизайнер контролює роботу оздоблювальних і ремонтних бригад, надаючи замовнику необхідну кошторисну документацію.
Професія інженера-менеджера проектів
Вимоги до кандидатів:
Вища технічна освіта за спеціальністю
Технічна грамотність
Знання ПК (MS Office, 1C, AutoCAD)
Водійські права
Знання іноземної мови — буде перевагою
Досвід роботи — можна і без досвіду/студент
 Основні обов’язки:
Підготовка технічної документації, проекти, підбір обладнання, кошториси під об’єкти (котеджі, готелі, багатоквартирні будинки)
Технічний нагляд за виконанням робіт
Технічні консультації
Пошук об’єктів
Вирішення поточних ситуацій
Робота з архітекторами
Робота в офісі – спілкування з клієнтами,  робота у виставковому залі
Професія інженера-програміста
На основі аналізу математичних моделей і алгоритмів розв’язку економічних та інших задач
·         розробляє програми, що забезпечують можливість виконання алгоритму і відповідно до задачі засобами обчислювальної техніки, проводить їх тестування і налагодження;
·         самостійно здійснює вибір мови програмування для опису алгоритмів і структур даних;
·         визначає інформацію, що підлягає обробці засобами обчислювальної техніки, її обсяги, структуру, макети і схеми введення, обробки, збереження, методи її контролю;
Для роботи з готовими програмами розробляє інструкції;
·         оформляє необхідну технічну документацію;
·         здійснює супровід впровадження програм і програмних засобів;
·         розробляє і впроваджує системи автоматичної перевірки правильності програм, типові і стандартні програмні засоби;
·         складає технологію обробки інформації.
Крок 3. Група дизайнерів повертається з відрядження і вписує дані в таблицю результатів на екрані.
Крок 4.  Вчитель роздає завдання кожній групі учнів.(Додатки)
Група «дизайнерів»: створює макет кабінету  директора за допомогою онлайнового програмного середовища Floorplanner.
Група «інженерів-менеджерів» і «група інженерів-програмістів»: проводять розрахунки площі під фарбовану поверхню потолка, площі стіни з шпалерами, площі стелі, підраховують витрати матеріалів і складають кошторис. (Використовуємо додатки і додаток 1)
Крок 5. Порівнюємо результати обчислень менеджерів і програмістів.
Крок 6. Група «дизайнерів» демонструє створений  макет.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
От і добіг кінця наш нестандартний урок, на якому ми змогли, хоч і у формі ділової гри, але побути в ролі дизайнерів, менеджерів, програмістів.
Вибір професії – невід’ємний в житті кожного. Вам надано важливе право – свободи вибору. Самостійно вибираючи, ви зможете черпати у своїй професії радість і задоволення, розвивати особисту ініціативу, високо цінуючи свободу вибору.
Вам потрібно серйозно замислитись, як зробити той вибір правильним. Коли ви вже працюватимете, то збагнете, що далеко не кожен зуміє скористатися свободою вибору – інтерес до професії і професійний інтерес – не одне й те саме.
VI. Домашнє завдання
Опрацювати п.16 підручник «Геометрія-8»  Бурда М.І, Тарасенкова Н.А.
Розв’язати  задачі з практичним змістом
І рівень № 716,717
ІІ рівень №718,719
.
Додаток 1
Прайс-лист + кошторис використаних матеріалів
Найменування товару
Одиниці вимірювання
Вартість
товару
Кількість
 товару

Ціна
Шпалери
рулони
150 грн
 8

Фарба інтер’єрна SMILE SI-22 акрилова
відро (2.5 кг), розхід в г/м2
(250г х 1м2)

120 грн/відро
 1

клей
пачки

76 грн/шт.
 2

багети
 м

12 грн\м
 10м

сатингіпс
кг
25грн\кг
3 кг

Ціна товару всього:
Інтерне т - ресурс
https://urok-ua.com

27 листопада відбулося засідання шкільного методичного об'єднання вчителів природничо- математичного циклу у формі круглого столу:"Розвиток  комунікативних компетентностей учнів засобами сучасних технологій". Вчителі обмінялися досвідом з даного питання, відвідали і обговорили урок у 11 класі  "Графічне зображення інформації про вибірку" (Загурська Л.М.) а також обговорили результати участі учнів в районних предметних олімпіадах та підготовку їх до обласного туру.